banner39

McCain: Hem DEAŞ'ı hem de Esed'i aynı anda halledebiliriz

ABD'de Cumhuriyetçi Parti'nin önde gelen isimlerinden Arizona Senatörü McCain, Esed'in savaş suçlusu olduğunu ve gitmesi gerektiğini belirterek, "ABD, dünyanın en güçlü ülkesidir. Hem DEAŞ'ı hem de Esed'i aynı anda halledebiliriz" dedi

Amerika 11.04.2017, 20:16 11.04.2017, 20:16
McCain: Hem DEAŞ'ı hem de Esed'i aynı anda halledebiliriz

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

ABD'de Cumhuriyetçi Parti'nin önde gelen isimlerinden Arizona Senatörü John McCain, Bosna Hersek'in başkenti Saraybosna'daki temasları kapsamında, Devlet Başkanlığı Konseyi Başkanı Mladen İvanic, konseyin Boşnak üyesi Bakir İzetbegovic ve Hırvat üyesi Dragan Covic ile bir araya geldi.

Temaslarının ardından ABD'nin Saraybosna Büyükelçiliği'nde basın toplantısı düzenleyen McCain, Bosna Hersek'in NATO'ya üyelik sürecinin yanı sıra Suriye'de yaşanan gelişmelere de değindi.

Aynı zamanda ABD Senatosu Silahlı Hizmetler Komitesi Başkanı olan McCain, özellikle Avrupa'yı etkileyen sığınmacı krizinin çözümü için, Esed'e artık bombardıman yapmamasının söylenmesi gerektiğini vurgulayarak, rejimin hava kuvvetlerinin sivilleri öldürmesine izin verilmemesi gerektiğini ifade etti.

"ESED, İNSANLARI ÖLDÜRMEYE SON VERMELİ"

Esed'in savaş suçlusu olduğunu gösterdiğini ve gitmesi gerektiğini kaydeden McCain, "ABD, dünyanın en güçlü ülkesidir. Hem DEAŞ'ı hem de Esed'i aynı anda halledebiliriz." dedi.

McCain, "İnsanların öldürülmesini ve aynı zamanda Halep'teki hastaneleri vuran Rusları durdurmak sorumluluğumuz. Bu hiçbir ülke için kabul edilebilir değil. Suriye'deydim, anneleri ve yaralıları gördüm. Esed, insanları öldürmeye son vermeli." ifadelerini kullandı.

BOSNA HERSEK'E YOLSUZLUK UYARISI

Bosna Hersek'in Avrupa-Atlantik entegrasyon sürecine de değinen McCain, ülkedeki yetkililerin yolsuzlukla daha fazla mücadele etmesi gerektiğini, aksi takdirde bunun AB ve NATO üyelik sürecini olumsuz etkileyebileceğini kaydetti.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?