Moody's: Olimpiyatların Brezilya'ya yararı yok

Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Moody's, olimpiyatların Brezilya'nın "sorunlu" ekonomisini canlandırmayacağına dikkat çekildi

Moody's: Olimpiyatların Brezilya'ya yararı yok

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Moody's, 2016 Olimpiyatlarının Brezilya'nın ekonomisine faydalı olmayacağını öne sürdü

Moody's'ten yapılan açıklamada, Ağustos'ta düzenlenecek olimpiyat oyunlarının Brezilya'nın "sorunlu" ekonomisini canlandırmayacağına dikkat çekildi. Organizasyonun Rio de Janeiro eyaletinde yaşayan ve Brezilya nüfusunun toplam yüzde 8'ini oluşturan yaklaşık 16 milyon insana altyapı hizmetleri dışında katkısının uzun süremeyeceği ifade edildi.

Açıklamada, 200'ü aşkın ülkeden 10 bin sporcunun katılacağı 2016 Olimpiyat Oyunları için Mayıs 2016 itibariyle Rio kentine toplam 7,1 milyar doların harcandığına işaret edildi.

Ülke ekonomisindeki yavaşlama, artan işsizlik oranı ve yüksek enflasyonun Brezilya genelinde tüketim harcamalarında düşüşe neden olduğunu kaydeden Moody's, bu nedenle de yerel halkın olimpiyat oyunlarına katılımının düşük olmasının beklendiğini bildirdi.

Güncelleme Tarihi: 18 Mayıs 2016, 19:18
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35