Morales'ten Papa'ya 'provokatif' hediye

Güney Amerika turundaki Papa'ya Eva Morales tarafından "Orak-çekiçli haç" hediye edildi. Hediyenin "provokatif" olarak değerlendirildiği belirtiliyor

Morales'ten Papa'ya 'provokatif' hediye

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Bolivya Devlet Başkanı Evo Morales, Latin Amerika turu kapsamında başkent La Paz'ı ziyaret eden Papa Franciscus'a orak çekiç şeklinde bir haç hediye etti. Papa'nın bu hediyeyi beğenmediği yorumları yapılıyor.

Katoliklerin ruhani lideri Papa Franciscus, Latin Amerika turunun ikinci ayağı olan Bolivya’da Devlet Başkanı Morales’le bir araya geldi. Morales, görüşme sonrasında Papa’ya Hz.İsa’nın ‘orak çekiç’ şeklindeki çarmıha gerili halde tasvir edildiği bir haç verdi.

Sputnik'te yer alan habere göre, Papa Franciscus, hediye hakkında yorum yapmazken; kimileri Morales’in bu ‘şaşırtıcı’ hediyesini provokatif buldu. Papa'nın hediyeyi beğenmediği yorumları yapılırken, Bolivyalı rahiplere göre bu hediye Morales’in kişiliğinin bir yansıması.

Bolivya İletişim Bakanı Marianela Paco da hediyenin sembolik bir anlamı olduğu görüşünde. Orağın köylüleri, çekicin de marangozları çağrıştırdığını söyleyen Paco, hediyenin ‘Tanrı’nın mütevazı işçileri’ni sembolize ettiğini ve başka bir amaçlarının olmadığını belirtti.

Güncelleme Tarihi: 10 Temmuz 2015, 14:33
banner53
YORUM EKLE

banner39