Müdahale için ilk kez tarih telaffuz edildi

Suriye’ye yönelik müdahalenin en erken Perşembe günü başlayacağı iddia edildi

Müdahale için ilk kez tarih telaffuz edildi

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Amerikan NBC News kanalı, ABD'li yetkililere dayandırarak hazırladıklarını belirttikleri haberde Suriye'ye üç gün sürecek askeri müdahalenin en erken Perşembe günü başlayabileceğini duyurdu.

Kaynaklarına dayanarak Suriye'ye yönelik füze saldırısının "en erken Perşembe" günü düzenlenebileceğini belirten kanal, "üç gün sürecek sınırlı operasyonun" Suriye lideri Beşar Esad'a mesaj verme amacı taşıdığının amaçlandığının altını çizdi.

Diğer taraftan, ABD Savunma Bakanı Chuck Hagel, ABD silahlı kuvvetlerinin Devlet Başkanı Obama'nın emir verdiği taktirde Suriye'yi vurmaya hazır olduğunu söyledi.

Güneydoğu Asya ülkesi Bruney'e ziyareti esnasında BBC'ye konuşan Savunma Bakanı, Amerikan hava kuvvetleri ile birlikte deniz kuvvetlerinin, Doğu Akdeniz'de Suriye'deki hedefleri vurabilecek yakınlıkta 4 muhribinin konuşlandığını açıkladı.

Hagel, Amerikan istihbarat ajanlarının geçen hafta Şam'ın banliyösünde sivillere yönelik yapılan saldırının Esed rejimi tarafından gerçekleştirildiğini netleştireceklerini de bildirdi.

Güncelleme Tarihi: 27 Ağustos 2013, 17:35
banner53
YORUM EKLE
YORUMLAR
halil yıldız
halil yıldız - 8 yıl Önce

ne oldu yorumculara, aylardır beşşar zalim dediniz. ve görüldü ki şimdiye kadar batılıların, israilin, amerika ve onların uşağı el kaidenin parmağı varmış, ta ki mazlum olan beşşarı zalim göstererek ırak ve afganistandaki aynı senaryoyu şimdi suriye de tekrarlamak istiyorlar. demek iranın beşşarı desteklemesinin nedeni emperylistlerin her ülkeyi istedikleri gibi saldırmasına dur demek için miş

banner39