banner39

NATO'dan Ortadoğu hamlesi

NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg ve ABD Başkanı Donald Trump, ittifakın Orta Doğu'da daha fazla rol üstlenebileceği konusunda mutabık kaldı.

Amerika 09.01.2020, 08:50
NATO'dan Ortadoğu hamlesi

NATO'dan yapılan yazılı açıklamada, Stoltenberg ve Trump'ın bir telefon görüşmesi gerçekleştirdiği belirtildi.

Açıklamada, ikilinin, Orta Doğu'daki gelişmeleri ele aldığı kaydedildi.

NATO'nun Orta Doğu'daki rolünün görüşüldüğü aktarılan açıklamada, ABD Başkanı Trump'ın NATO'nun bölgede daha fazla rol oynaması için talepte bulunduğu ifade edildi.

Açıklamada, ikilinin, NATO'nun bölgesel istikrar ve uluslararası terörle mücadeleye daha fazla katkı sağlayabileceği konusunda anlaştığının altı çizildi.

NATO'nun DEAŞ'la Mücadele Uluslararası Koalisyonu'nun bir üyesi olduğu hatırlatılan açıklamada, Irak'ta ve Afganistan'daki misyonları ile uluslararası terörizmle mücadeleye kilit katkı sunduğu vurgulandı.

Trump, bugün düzenlediği basın toplantısında "NATO'nun bundan sonraki süreçte Orta Doğu'ya daha fazla müdahil olmasını isteyeceğim." ifadesini kullanmıştı.

Kaynak: AA

banner53
Yorumlar (1)
ALİ HAYDAR 1 yıl önce
NATO GENEL SEKRETERİYLE TRAMP NATONUN ORTADOĞUDA DAHA FAZLA ROL ALMASI KONUSUNDA MUTABIK KALMIŞ! BU NE DEMEK OLUYOR. DAHA FAZLA MÜSLÜMAN KANI DÖKÜLSÜN İSTİYORLAR. TÜRKİYE BİR NATO ÜLKESİ OLARAK BUNA BİR ŞEY DEMEYECEK Mİ? TERÖRLE MÜCADELE MASALINI BİZE NE ZAMANA KADAR KAKALIYACAKLAR. TERÖELE MÜCADELE EDEN TEK ÜLKE TÜRKİYE...
25
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?