banner15

New York boşaldı; bazıları kaçmıyor

200 binden fazla New Yorklu yapılan uyarıları dikkate alıp kaçarken bazıları da 'geliyorum' diyen tehlikeye aldırmadan plajlarda güneşleniyor

New York boşaldı; bazıları kaçmıyor

New York Belediye Başkanı Mike Bloomberg'in 'Irene kasırgası' uyarısının ardından sörfçüler, denize girenler ve güneşlenenlerle dolu Rockaway Beach'in kalabalığından eser kalmadı.

Ancak bazı New Yorklular şehri terk etme uyarısının kişilerin kararına bırakılmasından dolayı, durumu fazla da ciddiye almadıklarını söylüyor ve baştakilerin sorumluluktan kaçmak için olayı abarttığını düşünüyor.

Bu kişiler dava açmanın bir kazanç kapısı haline dönüştüğü ABD'de yöneticilerin davalardan kaçmak için bu yolu seçtiğini öne sürüyor.

Rockaway Beach'i terketmeyen bu sakinler bir fırtına yaşanacağını bildiklerini ancak endişe edecek bir durum olmadığı için fırtına öncesi sessizliğin ve boş plajın keyfini çıkarmayı tercih ettiklerini dile getiriyor.

Bloomberg'in uyarısına göreyse Irene, 1938'den bu yana New York'ta yaşanması beklenen en büyük kasırga... Doğu yakasını vurması, sele, elektrik kesintisine ve yıkıma neden olması beklenen Irene ABD'ye 12 milyar dolara malolacak.

ABD'de 65 milyon kişinin yaşadığı bir alanı tehdit eden kasırgadan dolayı 470 bin kişiye evlerini terketme uyarısında bulunulmuştu.

 

Kaynak: Ajanslar

Güncelleme Tarihi: 27 Ağustos 2011, 12:23
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35