banner15

New York polisine özel akıllı telefon üretildi

New York'te görev yapan polislere özel üretilmiş ve içerisinde polise özel uygulamaların yer aldığı akıllı telefonlar dağıtacak

New York polisine özel akıllı telefon üretildi

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

New York’ta polis, saldırıları ve çeşitli suçları önlemek için artık özel uygulamalarla donatılmış akıllı telefonlar kullanacak. Güvenliği sağlamak, saldırıları ve suçlarla daha iyi mücadele etmek için polislere özel uygulamalarla donatılmış akıllı telefonlar Mart ayında New York polisine dağıtılacak.

Amerika’nın Sesi’nde yer alan habere göre New York polisi için özel olarak üretilmiş birçok yeni uygulamanın yer aldığı akıllı telefonlar aracılığıyla iletişim ağı tamamen mobilize olacak.

New York polisi, bulunduğu görev bölgesinde akıllı telefonlar aracılığıyla, şehir, eyalet ve federal kayıtlarında bulunduğu bazı bilgilere ve görsellere anında ulaşabilecek. Kentin güvenliğiyle ilgili karakollarda ve özel birimlerde bulunan bazı veri sistemlerine de ulaşılabilecek.

36 BİN CEP TELEFONU

New York Terörle Mücadele Ekipleri, diğer birim ve polisler ile gerekli durumlarda akıllı telefonlar aracılığıyla çeşitli istihbarat bilgileri, fotoğraf, video, kent içi güvenlik kamera kayıtlarını anında paylaşacak.

New York Polis Teşkilatı’nın teknolojiden sorumlu polis müdürü Jessica Tisch, polislere 36 bin akıllı telefonun dağıtımının Mart ayı içerisinde tamamlanacağını söyledi.

Manhattan Savcısı Cyrus R. Vance, Jr., kentin güvenliğini sağlamak amacıyla güvenlik güçlerinin verdiği mücadelede çok önemli olan bazı bilgilere New York polisinin anında akıllı cep telefonları aracılığıyla ulaşabilecek olmasının çok önemli bir gelişme olduğunu söyledi. Manhattan Savcısı Vance, “ Akıllı telefonlara aracılığıyla, sadece sokaklarda meydana gelecek suçları önlemekle kalmayacağız, olası terör saldırılarını da önleyeceğiz. Bu akıllı telefonlar, polislerin arasında bilgi paylaşımı hızını arttıracak. Bir çok olay olmadan önce engellenecek ” diye konuştu.

TELSİZ DEN AKILLI TELEFONLARA GEÇİŞ

New York Polis Müdürü Bill Braton, New York polisinin 1960 yılından itibaren kullanılmaya başlanılan 1,5 kilo ağırlığındaki Walkie- Talkie’ ler sonrasında özel uygulamalarla donatılmış çok hafif akıllı telefonlar kullanmaya başlamasının yeni bir aşama olduğunu belirtti, kentin güvenliği için yüksek teknoloji kullanımına verdikleri önemi vurguladı.

Güncelleme Tarihi: 01 Mart 2016, 16:13
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35