banner15

New York 'zafer' konuşmasına hazırlanıyor

ABD başkanlık seçimlerinde, Clinton taraftarları, Javits Center'de sonuçları büyük bir heyecanla takip ediyor. Kilit eyaletlerde Trump'ın önde görünmesi, salondakilerin coşkusunu endişeli bekleyişe döndürdü. Trump ve Clinton'ın konuşma yapacağı New York'ta güvenlik önlemleri artırıldı.

New York 'zafer' konuşmasına hazırlanıyor

 Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

ABD başkanlık seçimlerinde ibrenin Cumhuriyetçi aday Donald Trump'a dönmesi, Demokrat Parti'nin adayı Hillary Clinton taraftarlarının coşkusunu endişeli bekleyişe çevirdi.

Clinton taraftarları, seçim kutlamaları için Manhattan'daki Javits Center'da toplandı. Açıklanan ilk sonuçlara göre Clinton'ın kazanacağını düşünen katılımcılar, coşkuyla kutlamalara başlasalar da ilerleyen saatlerde Trump'ın kilit eyaletlerde öne geçmesi, kalabalığın moralini bozdu ve salon sessizliğe gömüldü.

Clinton'ın bazı taraftarlarının ağladığı, Hispanik seçmenlerin de el ele tutuşarak Clinton için dua ettikleri görüldü.

Öte yandan Amerikalılar, Times Meydanı'nda ve New York'un farklı noktalarında heyecanla seçim sonuçlarını bekliyor.

New York'un sembollerinden Empire State binasına da seçim sonuçları ve iki adayın kazandıkları delege sayısı anlık olarak yansıtılıyor.

İki adayın da konuşma yapacağı New York'ta güvenlik önlemleri üst düzeye çıkarıldı. Adayların hem seçimleri takip ettikleri hem de konuşma yapacakları otel ve kongre salonlarının çevresine terör saldırısına karşı kum dolu kamyonlar yerleştirildi.

Güncelleme Tarihi: 09 Kasım 2016, 11:26
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35