banner39

New York'ta İslami bayramlar resmi tatil oluyor

New York belediye Başkanı Blasio, Ramazan ve Kurban bayramlarında okulların tatil edilmesi için çalışma yürüttüklerini söyledi

Amerika 14.02.2014, 13:55 14.02.2014, 14:30
New York'ta İslami bayramlar resmi tatil oluyor

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

New York belediye Başkanı Bill de Blasio, Ramazan ve Kurrban bayramları ile Çinlilerin yeni yılının resmi tatil olması için bir çalışma yaptıklarını açıkladı. Blassio, Müslümanlara ait bayram ve çin'e ait yeni yılın ilk gününde okulların tatil edilebileceğini söyledi.

New York'ta okullarda 185 farklı dil konuşuluyor ve öğrencilerin yüzde 42'si anadili İngilizce olmayan ailelerin çocuğu veya anadili İngilizce olmayan ailelerin yaşadığı evlerde kalıyor.

Blassio, Hinduların özel festival günlerinin ise tatil kapsamına alınıp alınmaması konusunda bir karara varmadıklarını söyledi.

Blassio'nun açıklaması New York'taki Müslümanlar tarafından sevinçle karşılandı. Amerikan-İslam İlişkileri Konseyi (CAIR-NY) Blassio'nun tatil ile ilgili açıklamasının takdire şayan olduğunu ve en kısa zamanda uygulamaya geçirilmesini arzuladıklarını açıkladı.

New York belediye Başkanı Blassio, Ekim 2013'te yapılan seçimlerde Müslümanların dini bayramlarında okulların tatil edileceği vaadiyle Müslümanların oyunu talep etmişti.

banner53
Yorumlar (0)
33
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?