banner39

Newsweek dergisi Hz. Muhammed (sav)'in hadisini başlık yaptı

ABD'li haftalık haber dergisi Newsweek, Hz. Muhammed'in salgın hastalıklarla ilgili önerilerine yer verdi.

Amerika 26.03.2020, 12:11 26.03.2020, 15:54
Newsweek dergisi Hz. Muhammed (sav)'in hadisini başlık yaptı

Amerikan Newsweek dergisi Peygamberimizin (S.A.V) hadisleri ışığında hijyen, karantina ve salgınla mücadeleye yer verdi, hadislerin 1300 yıl önceden bugünün korunma yöntemlerini işaret ettiğini belirtti...

-Kimse salgının olduğu bölgeye girmesin 
-Kimse Salgının olduğu yerden çıkmasın
-Herkes bireysel temizliğine dikkat etsin

Newseek dergisi, Hz. Muhammed'in "Bir yerde veba salgını duyarsanız, oraya girmeyin; veba sizin bulunduğunuz yerde çıkarsa, o yeri terk etmeyin" hadisini paylaştı.

ABD'li haftalık haber dergisi Newsweek, Hz. Muhammed'in salgın hastalıklarla ilgili önerilerine yer verdi.

Haberde, bazı uzmanların salgına karşı temizlik uyarıları aktarılırken, "Bir salgın sırasında başka kimin hijyen ve karantina önerdiğini biliyor musunuz? 1300 yıl önce İslam Peygamberi Hz. Muhammed." ifadeleri kullanıldı.

Hz. Muhammed'in, koronavirüs gibi ölümcül hastalıkları önlemek ve bu gibi salgınlarla mücadele etme konusunda sağlıklı tavsiyelerde bulunduğu belirtildi. İslam Peygamberi'nin, salgın hastalık riskine karşı, ashabına yaptığı bir tavsiyede karantina uygulamasına dikkat çektiği ifade edildi.

Newsweek'in haberinde Hz. Muhammed'in konuyla ilgili, "Bir yerde veba salgını duyarsanız, oraya girmeyin; ama veba sizin bulunduğunuz yerde çıkarsa, o yeri terk etmeyin" hadisi okurlarla paylaşıldı.

Hz. Muhammed'in tavsiyelerinin sıralandığı yazıda, Peygamber'in, "Bulaşıcı hastalığı olanlar sağlıklı olanlardan uzak tutulmalıdır." önerisine yer verildi.

Ayrıca Hz. Muhammed'in, insanları enfeksiyondan koruyacak hijyenik uygulamalara uymaya da teşvik ettiği de hatırlatılarak, "Temizlik, imanın yarısıdır. Uyandıktan sonra ellerinizi yıkayın; uyurken ellerinizin nereye hareket ettiğini bilmiyorsunuz. Yemekten önce ve sonra ellerinizi yıkayınız." tavsiyeleri de aktarıldı.

Kaynak: ensonhaber

banner53
Yorumlar (4)
Kemal Geziciler 1 yıl önce
Peygamberimizin ahlakını ve sünnetini örnek alsalar dünya çok daha güzel yaşanır bir hal alır her yönden...
İdriskahveci_60@hotmail.com 1 yıl önce
Temizlik İslam dininin temelidir. Günde 5 defa abdest alınır Abdest ağız içi burun içi ve Eller güzelce yıkanır söylediğim gibi Bu temizlik Her gün 5'er kez yapılır.
Sezai Bayhan. 1 yıl önce
Peygamber efendimiz in çok büyük alim ve evliya olduğunu müminlerinde İnançlarına Saygı duymaları takdirle Güvenilmiştir.
Recepali 1 yıl önce
Ucu dokununca islamin kuranı kerimin ve peygamber efendimizin kutsallığı dogrulugu hayatı tavsiyeleri aklınıza geliyor. Her şey normale dönünce yine islam birinci düşmanınız. Hiç acımam size daha beter olun. Sizinki samimiyet degil çünkü
19
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?