banner39

Obama: Başkanlık seçimi tartışmaları yapay

ABD Başkanı Obama, seçim çalışmaları kapsamında aday adaylarının televizyon ekranlarındaki tartışmalarını ''yapay" olarak nitelendirdi.

Amerika 25.01.2016, 23:51 25.01.2016, 23:51
Obama: Başkanlık seçimi tartışmaları yapay

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

ABD Başkanı Barack Obama, bu yıl kasım ayında yapılacak seçimler sonrasında başkan olabilmek için yarışan aday adaylarının televizyonlardaki tartışmalarını “yapay” olarak değerlendirdi.

Başkan Obama, ABD’de özellikle siyaset gündemi üzerine yazılarla öne çıkan “Politico” gazetesindeki mülakatta, aday adaylarının televizyon ekranlarındaki tartışmalarına değindi.

“Cumhuriyetçi adayların tartışmasını seyrediyor musunuz” şeklinde bir soru üzerine Obama, kendi başkanlık adaylığı sürecinde tartışma programlarına katılmaktan hoşlanmadığını belirterek, “Kendi tartışmalarımı da seyretmezdim, bunun üzerine kalkıp Cumhuriyetçilerin tartışmasını seyredecek değilim” ifadesini kullandı.

Obama, aday adaylarının ekran karşısındaki tartışmalarını “yapay" olarak değerlendirirken, "Gerçeklerin konuşulmasından ziyade sanat gösterisi gibi. Fakat birisinin nasıl bir performans göstereceğini görmek açısından yararlı olabilir” dedi.

Iowa'da şubat ayının ilk günü başlayacak ön seçimler yaklaşırken aday adayları farklı televizyon kanallarının düzenlediği açık oturumlara çıkmaya devam ediyor. Bu hafta ön seçimler öncesi son kez Demokrat ve Cumhuriyetçi aday adayları ekran karşısında seyirciyle buluşacak.

Açık oturumlar ve araştırma şirketlerinin verilerine göre, Cumhuriyetçi kanattan göçmen ve Müslüman karşıtı söylemleriyle öne çıkan emlak milyarderi Donald Trump ve Ted Cruz öne çıkarken, Demokrat kanatta ise eski Dışişleri Bakanı Hillary Clinton ve sosyalist politikacı Vermont Senatörü Bernie Sanders öne çıkıyor.

 

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?