Obama: Esrar alkolden zararsız

Amerikan Başkanı Barrack Obama, Colorado'da marihuananın yasal olmasıyla ilgili konuştu ve alkolün marihuanadan daha zararlı olduğunu belirtti

Obama: Esrar alkolden zararsız

Dünya Bülteni/Haber Merkezi

Amerika Birleşik Devletleri (ABD) Başkanı Barrack Obama Colorado Eyaletinde yasal hale getirilen marihuana ile ilgili sorulan soruları yanıtladı ve bu esrar türünün alkolden daha zararsız olduğunu belirtti.

New Yorker'dan David Remnick'in sorularını yanıtlayan Obama şöyle konuştu; marihuananın sağlığa zararlı olduğunu düşünüyorum ama bazılarının abarttığı kadar zararlı olduğunu düşünmüyorum dedi. 

Obama ayrıca şunları da söyledi; çocukken esrar içtim, bunun zararlı ve kötü bir alışkanlık olduğunu anladığımda ise vazgeçtim, ama esrarın uzun yıllar içtiğim sigaradan da bir farkı olmadığını düşünüyorum.

Obama, 'marihuana mı daha zararlı alkol mü' sorusuna, alkol yanıtını verdi. ABD Başkanı daha sonra yanlış anlaşılmak istemediğini söyledi ve ekledi:

"İnsanlara mariuhana kullanmaları için cesaret verdiğim düşünülmesin, ben kızlarıma da bunun kötü bir fikir olduğunu, zaman kaybı ve sağlıksız olduğunu söyledim"  şeklinde konuştu.

Geçtiğimiz ay Amerika Birleşik Devletleri'nde bir ilk yaşanmış, Colorado eyaletinde, keyfi tüketim için marihuana satışı yasal hale getirilmişti.

 

Güncelleme Tarihi: 20 Ocak 2014, 10:12
banner53
YORUM EKLE

banner39