Obama ile Netanyahu son kez görüştü

Birleşmiş Milletler Genel Kurulu'nda önceki gün İsrail'e işgalci nitelendirmesinde bulunan Barack Obama, İsrail Başbakanı Netanyahu ile görüştü.

Obama ile Netanyahu son kez görüştü

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Obama ve İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, Birleşmiş Milletler Genel Kurulu Görüşmeleri çerçevesinde New York'ta bir araya geldi.

Obama, görüşme öncesi gazetecilere yaptığı açıklamada, Netanyahu ile İsrail ve Batı Şeria'daki gelişmeleri ele alacaklarını belirterek, "Yerleşim faaliyetleri konusunda endişeliyiz ve barışın sağlanmasında İsrail'in etkili bir ortağı olmaya devam etmeyi umut ediyoruz." dedi.

Görev süresinin üç ay sonra dolacağını anımsatan Obama, önümüzdeki birkaç yıl içinde istikrarlı, güvenli, komşuları ve Filistin halkı ile barış içinde bir İsrail görmeyi umut ettiklerini dile getirdi.

OBAMA'YI GOLF OYNAMAYA DAVET ETTİ

İsrail Başbakanı Netanyahu ise en büyük hedeflerinin barışın sağlanması olduğunu ve İsrail halkının bu hedeften asla vazgeçmeyeceğini ifade etti.

Netanyahu, görev süresi dolacak olan Obama'nın İsrail'de her zaman memnuniyetle karşılanacağını belirterek, Obama'yı İsrail'deki evine golf oynamaya davet etti.

Güncelleme Tarihi: 21 Eylül 2016, 22:49
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35