banner39

Obama, IŞİD'in elindeki ABD'li rehinenin ölümünü doğruladı

ABD Başkanı Obama, IŞİD'in elinde rehine olan ABD'li insani yardım kuruluşu çalışanı Mueller'in öldüğünü doğruladı

Amerika 10.02.2015, 17:42 10.02.2015, 17:55
Obama, IŞİD'in elindeki ABD'li rehinenin ölümünü doğruladı

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

ABD Başkanı Barack Obama, IŞİD'in elindeki kadın rehinelerden, yardım kuruluşu çalışanı ABD'li Kayla Muller'in öldürüldüğünü doğruladı. 

IŞİD dört gün önce ABD'li Kayla Mueller'in öldüğünü açıklamıştı. Ancak resmi olarak bu infaz doğrulanmamıştı. Obama bugün yaptığı açıklamada, IŞİD tarafından rehin tutulan Mueller'in öldürüldüğünü söyledi ve sorumluların bulunup adaletin yerine getirileceğini söyledi. 

Kayla Muller, 2013 yılından bu yana IŞİD'in elinde rehin olarak bulunuyordu. Mueller'in ölümünü ailesi de doğruladı. IŞİD, Mueller'in Ürdün'ün hava saldırılarında öldürüldüğünü iddia etmişti.

NBC News'de yer alan habere göre, 26 yaşındaki kızlarının ölüm haberini aldıklarını belirten Mueller'in ailesi, "Kayla Jean Mueller'in ölümünün doğrulandığı bilgisini edindiğimizi paylaşmaktan üzüntü duyuyoruz. Kayla merhametli ve fedakar bir yardım görevlisiydi. Hayatını özgürlük, adalet ve barış ihtiyacı içinde olanlara yardım etmeye adadı" ifadelerini kullandı. Yapılan açıklamada Mueller'in nerede ve nasıl öldüğüne dair herhangi bir bilgi verilmedi.

banner53
Yorumlar (0)
25
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?