Obama: Netanyahu tam bir baş belası

İddiaya göre Obama bu ifadeyi 2012'de İsrail'e yapacağı ziyaretten 6 ay önce danışmanları ile yaptığı toplantıda sarfetti

Obama: Netanyahu tam bir baş belası

Dünya Bülteni/Haber Merkezi

Amerikalı tecrübeli gazeteciler Mark Halperin ve John Heilmann'ın kaleme aldığı "Double Down" isimli kitapta, ABD Başkanı Barack Obama'nın İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu'ya "tam bir baş belası" dediği ileri sürüldü.

Kitapta Obama'nın bu ifadeyi 2012'de İsrail'e yapacağı ziyaretten 6 ay önce danışmanları ile yaptığı toplantıda sarfettiği belirtildi. 2012'deki başkanlık seçimlerinin anlatıldığı 499 sayfalık kitaba göre Obama, 30 Eylül'deki toplantıda İsrail ve Filistin konusunda konuşurken, "Hepimiz, Bibi Netanyahu'nun tam bir baş belası olduğunu biliyoruz" ifadesini kullandı.

Yeni Şafak'ın haberine göre Obama'nın kullandığı ifade İsrail basınında da geniş yer aldı. İsrail Başbakanlığı'ndan ise konuya ilişkin herhangi bir açıklama gelmedi.

2011'deki G-20 Zirvesi sırasında Obama ve eski Fransa Cumhurbaşkanı Nicolas Sarkozy'nin açık unutulan mikrofonda Netanyahu aleyhindeki konuşmaları basına yansımıştı. Sarkozy, Netanyahu için, "Ona tahammül edemiyorum. O tam bir yalancı" derken, Obama da "Sen bıktın; ben ne yapayım, onunla her gün uğraşmak zorundayım" ifadesini kullanmıştı.

Güncelleme Tarihi: 08 Kasım 2013, 17:29
banner53
YORUM EKLE

banner39