Obama Putin'le görüşmeme kararı aldı

ABD Başkanı Obama, Ukrayna krizinden dolayı Fransa'da gerçekleşecek Normandiya Çıkarması'nın 70. yıl dönümü etkinliklerinde Rusya Devlet Başkanı Putin'le görüşmeyecek

Obama Putin'le görüşmeme kararı aldı

Dünya Bülteni/Haber Merkezi

Amerika Birleşik Devletleri (ABD) Başkanı Barack Obama, Ukrayna krizinden dolayı Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'le görüşmeme kararı aldı.

Normandiya Çıkarması’nın 70. yıldönümü için Fransa’ya gidecek olan ABD Başkanı Barack Obama, Ukrayna krizinden dolayı Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile görüşmeyecek.

ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Marie Harf, Ukrayna’dan dolayı Obama’nın Putin ile bir araya gelmeyeceğini söyledi. Harf, “Son dönemde yaşananları göz önüne alırsak, Putin’le bir araya geleceğimizi düşünmüyorum.” dedi.

Harf, büyük görüş ayrılıkları olmasına rağmen Obama’nın Normandiya Çıkarması’nın 70. yıldönümü törenine katılacağını belirtti. Öte yandan Beyaz Saray sözcüsü Josh Earnest ise Obama’nın Putin dahil hiçbir liderle ikili görüşme yapmayacağını açıkladı.

Earnest, “Şu anda başkanın herhangi bir dünya lideriyle ikili bir görüşme yapma gibi planı yok.” diye konuştu. ABD Başkanı Barack Obama, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Almanya Başbakanı Angela Merkel ve İngiltere Kraliçesi 2. Elizabeth, Normandiya Çıkarması’nın 70. Yıldönümüne katılacağını duyuran isimler oldu.

Güncelleme Tarihi: 09 Mayıs 2014, 14:29
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35