banner39

Obama Twitter ordusu kurdu

Barack Obama yönetimi sağlık reformunu Twitter üzerinden kurduğu ordu ile savunuyor.

Amerika 05.11.2013, 17:07 05.11.2013, 17:07
Obama Twitter ordusu kurdu

Tartışmalı sağlık yasası nedeniyle zor günler yaşayan ABD Başkanı Barack Obama yönetimi kendini Twitter üzerinden kurduğu ordu ile savunuyor.

Kamuoyunu Twitter'dan yönlendirme konusunda yaklaşık 6 yılın sonunda oldukça uzmanlaşan Obama'nın kurmayları Twitter'daki varlıklarını güçlendiriyor.

Obama'nın basın sözcüleri ve Beyaz Saray sözcülerinin aktif bir şekilde Twitter'da kullanılmaya başlanmasının ardından ikincil öneme sahip çalışanlara da eğitim verildi. Buna göre hangi konularda dikkatli tweet'ler atması gerektiği öğretilen Beyaz Saray çalışanları resmi isimleri ile Twitter'daki tartışmalara dâhil olmaya başladı bile.

Geçen hafta Obama'nın basın sözcülerinden Josh Earnest'in bir tweet'ini bir saat içinde onlarca Beyaz Saray çalışanı retweet ederek destek verdi.

Kıdemli danışman Dan Pfeiffer'in Temmuz'dan bu yana uyguladığı stratejiye göre Twitter kullanımı maksimum seviyeye çıkarıldı. Pfeiffer'in liderliğindeki Obama'nın Twitter ordusu muhafazakâr gazeteciler, bürokratlar ve bir kısım Kongre üyesine eleştirileriyle kök söktürdü.

2009 yılından bu yana fotoğrafı olmayan @whitehouse ve @blog44 gibi hesaplardan açıklamalar yayınlayan Obama yönetimi artık gerçek çalışanlarına kendi isimleriyle tweet attırıyor. Obama'nın 39 milyon takipçili @BarackObama hesabı da daha ciddi ve etkili kullanılabilmesi için artık onlarca kişi tarafından yönetiliyor.

Beyaz Saray çalışanları Twitter konusunda o denli başarılı oldu ki buradan yazdıkları mesajlarıyla sayısız gazete haberine düzeltme yayınlatırken, Cumhuriyetçi danışmanların da geri adım atmasına neden oldu.

Kaynak: USASABAH

banner53
Yorumlar (0)
9
parçalı az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?
Günün Karikatürü Tümü