banner39

Obama yönetiminin kritik Suriye toplantısı bugün

Obama yönetimi Suriye'de askeri seçeneklerin de masaya yatırılacağı çok kritik bir toplantı gerçekleştirecek.

Amerika 13.10.2016, 20:45 14.10.2016, 11:58
Obama yönetiminin kritik Suriye toplantısı bugün

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Obama yönetimi, Rusya ile ateşkes anlaşmasının sona ermesinden sonra çok kritik bir toplantıya hazırlanıyor. Suriye'de askeri seçeneklerin de masaya yatırılacağı görüşme bugün yapılacak.

Reuters'in haberine göre, Obama ve dış politika yetkilileri askeri müdahale ve diğer şeçeneklerin de ele alınacağı bir toplantı gerçekleştirecek. İsminin açıklanmasını istemeyen üst düzey bir yetkili, Obama yönetiminin Suriye konusunda daha güçlü hareket etmesi gerektiğini belirterek, bölgede Türkiye, PYD, IŞİD ve muhalifler konusundaki anlaşmazlıkların ABD için büyük risk oluşturduğunu söyledi.

Üst düzey ABD'li yetkili ayrıca seçeneklerden birinin de askeri müdahale olduğunu öne sürerek, Suriye'deki Esad üslerine, radar sistemlerine ve uçaksavarlarına hava saldırıları düzenleyebileceklerinin altını çizdi.

RUSYA TEHDİT ETMİŞTİ

Rusya Savunma Bakanlığı Sözcüsü İgor Konaşenkov, Suriye'de rejim güçlerinin kontrolündeki bölgelere yapılacak hava veya füze saldırılarının Rus askerleri için tehdit oluşturacağını belirterek, "Amerikalı stratejistlere hatırlatmak isterim ki S-300 ve S-400'lerin etki alanı, tanımlanamayan nesneler için sürpriz oluşturabilir" demişti.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?