banner39

Obama'dan 11 Eylül görüşmeleri

Obama 11 Eylül olaylarının yıldönümü sebebiyle alınan güvenlik tedbirleri hakkındaüst düzey yetkililerle görüştü

Amerika 11.09.2013, 09:00 11.09.2013, 09:00
Obama'dan 11 Eylül görüşmeleri

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

ABD Başkanı Barack Obama, 11 Eylül saldırılarının 12. yılının arifesinde güvenlik hazırlıkları konusunda kilit noktadaki üst düzey yetkililerle görüştü.

Beyaz Saray'dan yapılan açıklamada, Obama'nın saldırıların yıl dönümü öncesinde hazırlıklar ve alınan güvenlik tedbirleri hakkında yetkililerle görüştüğü kaydedildi.

ABD Başkanı'nın iç güvenlik ve terörle mücadele konusundaki asistanı Lisa Monaco'nun saldırının yıl dönümünün güvenlik hazırlıklarının yanı sıra Arap Yarımadası'ndan yayılan küresel tehdit hususunda da muhtelif kez görüşmelerde bulunduğu belirtilen açıklamada, Obama'nın ulusal güvenlik ekibinin, 11 Eylül'e ilişkin saldırılar ve yurtdışında yaşayan personelle binaların korunması için tedbirler aldığı ifade edildi.

Açıklamada, Obama'nın hem yurtiçinde hem de yurtdışında bulunan Amerikan halkını korumanın, yönetimin ulusal güvenlik noktasındaki en öncelikli konusu olduğunu yinelediği belirtildi.

Geçen yıl 11 Eylül'de Libya'nın Bingazi kentindeki ABD konsolosluğuna düzenlenen saldırıda Büyükelçi Chris Stevens ile diplomatlar Sean Smith, Glen Doherty ve Tyrone Woods'un hayatlarını kaybetmelerinin dünyada karşılaştıkları zorluğun bir göstergesi olduğu vurgulanan açıklamada, ''Bingazi saldısının faillerinin adaletin önüne çıkarılması için kendimizi adadık'' ifadesi kullanıldı.

Yorumlar (0)
20
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?