banner15

Obama'dan 'Şükran günü' açıklamaları

ABD Başkanı Obama, "Şu anda ABD topraklarına karşı bir saldırı planına işaret eden spesifik ve inandırıcı bir istihbarat yok" dedi.

Obama'dan 'Şükran günü' açıklamaları

ABD Başkanı Barack Obama, şu anda ABD topraklarına yönelik olası bir terör saldırısı planına işaret eden hiçbir "spesifik ve inandırıcı" istihbarat bulunmadığını bildirdi.

Obama, ABD'de yarınki Şükran Günü (Thanksgiving) tatili öncesi Beyaz Saray'da yaptığı açıklamada, Amerikalıların Paris'teki saldırılardan sonra endişeli olmasının anlaşılabilir olduğunu belirterek, halkı dikkatli olmaya ancak tatil süresince normal faaliyetlerine de devam etmeye çağırdı.

ABD topraklarını güvenli kılmak için mümkün olan her adımı attıklarını vurgulayan Obama, "Şu anda anavatana karşı bir saldırı planına işaret eden spesifik ve inandırıcı bir istihbarata sahip değiliz" dedi. Obama, spesifik, inandırıcı bir tehdit ortaya çıkması durumunda ise kamuoyunun bilgilendirileceğini söyledi.

Obama, ABD ordusu ve ortaklarının bugüne kadar IŞİD hedeflerine karşı 8 bini aşkın hava saldırısı düzenlediğine işaret ederek, "Bulunduğu her yerde IŞİD'e karşı baskıyı artırıyoruz ve taktiklerimizde gerektiğinde ayarlamalar yapmak suretiyle, (IŞİD) yenilgiye uğratılana kadar gevşemeyeceğiz" diye konuştu.

Kaynak: Ajanslar

 

 

 

Güncelleme Tarihi: 25 Kasım 2015, 23:30
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35