banner39

Obama'dan Trump'a; Mantıksız ve bilgisiz

Obama, Trump'ın mantıksız ve bilgisiz olduğunu savunarak kamuoyunu çelişkili, "mantıksız ve bilgisiz görünen açıklamalarını" sorgulamaya çağırdı

Amerika 09.09.2016, 09:41 09.09.2016, 09:41
Obama'dan Trump'a; Mantıksız ve bilgisiz

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

ABD Başkanı Barack Obama, Rusya lideri Putin'in kendisinden daha iyi bir lider olduğunu söyleyen Cumhuriyetçi Parti'nin başkan adayı Donald Trump'ı "mantıksız ve bilgisiz" olmakla suçladı.

Obama ASEAN Zirvesi için bulunduğu Laos'tan ayrılmadan önce yaptığı açıklamada, "Trump ağzını her açtığında, başkanlık için yeterli nitelikte olmadığını ispat ediyor" dedi.

Trump Çarşamba günü New York'ta katıldığı bir forumda, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in ABD Başkanı Barack Obama'dan çok daha iyi bir lider olduğunu söylemiş ve Kasım ayındaki seçimi kazanması durumunda ''Putin'le iyi bir ilişki kuracaklarını düşündüğünü'' belirtmişti.

Obama son bir hafta içinde önce Çin'de G20, ardından Laos'ta Asean (Güneydoğu Asya Ülkeler Birliği) Zirvesi'ne katıldığını hatırlatarak, 'dünya liderleriyle görüştüğünü ve bunun ciddi bir iş olduğunu' söyledi.

Obama "Ne konuştuğunuzu bilmek ve ev ödevinizi iyi yapmak zorundasınız. Ağzınızdan çıkan kelimeler üzerinde düşünülmüş ve uygulanabilir politikaları yansıtmalı" dedi.

Obama ayrıca kamuoyu ve basını "Trump'ın çelişkili, mantıksız ve bilgisiz görünen açıklamalarını" dinleyip sorgulamaya çağırdı.

Putin de geçen yılın sonunda yaptığı basın toplantısında Trump için "parlak ve yetenekli biri" demişti.

banner53
Yorumlar (0)
19
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?