banner39

Obama'nın 'böcek' korkusu 86 yıllık geleneği yıktı

Obama, New York'ta ABD başkanlarının 86 yıldır kaldığı otelde Çin'in böcek yerleştirme ihtimaline karşı kalmadı

Amerika 19.07.2015, 10:58 19.07.2015, 11:08
Obama'nın 'böcek' korkusu 86 yıllık geleneği yıktı

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

ABD’de önümüzdeki yıl Kasım ayında yapılacak başkanlık seçimi kampanyası öncesi ailesi ile birlikte New York’ta bulunan Başkan Obama, kalacakları odalara böcek yerleştirilmesi ihtimaline karşı, 86 yıllık geleneği yıktı.

ABD başkanlarının 1929 yılından bu yana New York’a iş ya da özel gerekçelerle yaptıkları ziyaretlerde kaldıkları Waldorf Astoria otelinin, geçtiğimiz yıl Çinli bir işadamına satılmasından sonra, Obama ve ailesi, odalarına Çin gizli servisi tarafından böcek yerleştirilmiş olabileceği gerekçesiyle başka bir otelde kalmayı tercih etti.

New York’a, kızları 17 yaşındaki Malia, 14 yaşındaki Sasha ve eşi Michelle ile birlikte gelen Barack Obama, Cuma gecesi Demokrat Parti için bağış kampanyasına katıldı. Obama, Amerikan Gizli Servisi’nin uyarısı ile de, ABD başkanlarının geleneksel olarak kaldığı Waldrof Astoria oteli yerine, BM ve ABD’nin BM Daimi Temsilciliği yakınlarında bulunan Millennium’s ONE UN otelde kaldı.

Waldorf Astoria otelinin geçen yıl, yaklaşık 2 milyar dolara Çinli bir işadamına satılmasının ardından, Obama’nın dinlenmekten çekindiği için böyle bir karar aldığı belirtildi.

banner53
Yorumlar (0)
23
parçalı az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?