banner15

Obama'nın kardeşi Trumpçı çıktı

Görev süresi yakında dolacak olan ABD Başkanı Barack Obama'nın kardeşi Malik Obama, başkanlık yarışında Trump'a destek verdi.

Obama'nın kardeşi Trumpçı çıktı

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

ABD Başkanı Hüseyin Barack Obama'nın kardeşi Malik Obama, Trump'a destek vermek için Kenya'dan ABD'ye gitti.

Demokrat Başkan Barack Obama'nın 8 yıllık politika ve icraatlarından ötürü hayal kırıklığına uğradığını söyleyen Kenyalı üvey kardeşi Malik Obama, Cumhuriyetçi başkan adayı Donald Trump'ın davetiyle televizyonda dün yayınlanan son başkanlık münazarasına Trump cephesinden katıldı.

DEMOKRAT PARTİ HAYAL KIRIKLIĞI

Kenya asıllı ABD'li Demokrat Başkan Barack Obama'nın kardeşi Malik Obama temmuzda yaptığı açıklamada, hayatı boyunca desteklediği Demokrat Parti'nin uygulamalarının kendisini hayal kırıklığına uğrattığını ve bundan sonra Cumhuriyetçi aday Donald Trump'ı destekleyeceğini ifade etmişti.

58 yaşındaki Malik Obama, Demokrat Parti ve Başkan Obama'nın 8 yıllık iç ve dış politikalarının ise ABD'yi bir çıkmaza sürüklediğini söyledi. Ortadoğu'daki durum nedeniyle dünyanın pek çok ülkesinde insanların öldürüldüğünü söyleyen Obama, bunda ABD'nin son yıllardaki politikasının payının yadsınamayacak ölçüde olduğunu söyledi. Malik Obama, kardeşi Barack Obama'yı en son 2015 yılında Kenya'ya yaptığı başkanlık ziyareti sırasında gördüğünü, kendisinin bunun ardından Beyaz Saray'a yaptığı iade-i ziyarette ise çok ilgisiz ve soğuk karşılandığını da söyleyerek kardeşinden beklediği sıcak karşılamayı da göremediğini aktardı.

Güncelleme Tarihi: 20 Ekim 2016, 11:37
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48