banner39

Okul katliamı Obama'yı ağlattı

ABD Başkanı Barack Obama, Connecticut eyaletinde 28 kişinin öldüğü silahlı saldırıyla ilgili düzenlenen basın toplantısında gözyaşlarını tutamadı.

Amerika 14.12.2012, 23:42 15.12.2012, 08:11
Okul katliamı Obama'yı ağlattı

ABD Başkanı Barack Obama, Connecticut'taki okula silahlı saldırıyla ilgili, "Bugün kalplerimiz kırık" derken ağladı ve bu saldırıların önlenmesi için siyasete bakılmaksızın gerekli adımların atılması gerektiğini söyledi.

Saldırıyla ilgili Beyaz Saray'da gazetecilerin karşısına çıkan Obama, hayatını kaybedenlere başsağlığı dileyerek ABD'nin son yıllarda bu tür trajedileri çok fazla yaşadığını söyledi.

Obama, bu son trajedinin kurbanlarının ise çoğunlukla çocuklar olduğunu söylerken, gözyaşlarını tutamadı ve kısa bir süre konuşmasını sürdüremedi.

Ardından konuşmasına devam eden Obama'nın gözlerinin dolduğu ve zaman zaman gözyaşlarını sildiği görüldü.

"Bugün kalplerimiz kırık" diyen Obama, ABD'nin bu tür trajedilerle çok uzun süredir karşı karşıya olduğunu hatırlatarak, bu trajedilerin son bulması için siyasete bakılmaksızın artık anlamlı adımların atılması gerektiğini kaydetti.

Obama, "Bu gece Michelle, ben ve tüm Amerikalılar, çocuklarımıza daha sıkı sarılıp, onları ne kadar sevdiğimizi söyleyeceğiz ama Connecticut'taki kurbanların aileleri bunu yapamayacak ve onların hepimize ihtiyacı var" diye konuştu.

Kaynak: Ajanslar

 

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?