banner15

Ölen iki İsrailli aynı zamanda ABD vatandaşı

Beyaz Saray Ulusal Güvenlik Konseyi Sözcüsü Ned Price, ülkesinin İstiklal Caddesi'ndeki saldırıyı en sert biçimde kınadığını belirterek, "İki ABD vatandaşı bu hain saldırıda hayatını kaybetti" dedi

Ölen iki İsrailli aynı zamanda ABD vatandaşı

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Beyaz Saray Ulusal Güvenlik Konseyi Sözcüsü Ned Price, ABD’nin Beyoğlu'ndaki terör saldırısını en sert biçimde kınadığını belirterek, "İki ABD vatandaşı bu hain saldırıda hayatını kaybetti" ifadesini kullandı.

İstanbul Beyoğlu'ndaki terör saldırısına ilişkin yazılı açıklama yapan Price, "Hayatını kaybedenlerin ailelerine başsağlığı diliyoruz ve yaralıların da bir an önce iyileşmesini umut ediyoruz" mesajına yer verdi.
Price açıklamasında, "ABD, en sert biçimde İstanbul'daki terör saldırısını kınıyor. İki ABD vatandaşı bu hain saldırıda hayatını kaybetti" ifadesini kullandı.

Türkiye'nin bir kez daha korkunç bir terör saldırısına maruz kaldığını belirten Price, şunları kaydetti: "NATO müttefikimiz ve ortağımız Türkiye'yi sarsılmaz bir şekilde desteklemeye devam ediyoruz. Türkiye'de tekrarlanan bu terör saldırıları son bulmalıdır. Soruşturma aşamasında Türk yetkililerle yakın ilişki içindeyiz ve bu şeytani terörizme karşı birlikte çalışmak için bağlılığımızı tekrar taahhüt ediyoruz."

Güncelleme Tarihi: 20 Mart 2016, 08:54
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48