banner39

Ölmediği için yargılanıyor

Beyaz polislerin 28 kurşun sıktığı siyahi polis memuru ölmedi. Mucize eseri yaşayan Morgan şimdi polise mukavemet ve silah çekmekten 80 yılla yargılanıyor.

Amerika 06.04.2012, 00:24 06.04.2012, 00:24
Ölmediği için yargılanıyor

Dünya Bülteni  Haber Merkezi

BD'de bir beyaz güvenlik görevlisinin, 17 yaşındaki siyahi Trayvon Martin'i öldürmesinden sonra başlayan ırkçılık tartışmaları, polis memuru Howard Morgan'ın davasını da yeniden gündeme getirdi.

Morgan, 21 Şubat 2005 tarihinde arabasıyla Şikago'da seyrederken meslektaşları olan beyaz polislerce durduruldu. Ardından sivil olan Morgan'ın silahını gören polisler, silah çekeceği zannıyla ateş etti.

28 kurşun yemesine rağmen ölmeyen Morgan, haklıyken suçlu konumuna düştü. Morgan şimdi, polise silahla mukavemet, öldürmeye teşebbüs gibi dört ayrı suçtan 80 yıl hapisle yargılanıyor.

Bugünkü duruşma öncesi Chicago Times'a konuşan Morgan'ın eşi Rolasind Morgan, ABD Başkanı Barack Obama'nın geçen ay Florida'da öldürülen Trayvon olayında gösterdiği hassasiyeti eşinin davasında da göstermesini isteyerek, "Kocam 28 kurşunla vurulduktan sonra ölüme terkedildi. Ancak o yaşadı. Şimdi ise suçlu muamelesi görüyor" dedi.

 

banner53
Yorumlar (0)
16
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?