banner39

banner35

Pakistan asıllı doktor icadıyla ABD’lilerin kahramanı oldu

ABD'de Pakistan asıllı Doktor Saud Anwar, aynı anda 7 hastaya hizmet verebilecek bir solunum cihazı icat etti. İnsanlar ona teşekkür etmek için evinin bulunduğu bölgede araçlarıyla konvoy düzenledi.

Amerika 17.04.2020, 07:45
Pakistan asıllı doktor icadıyla ABD’lilerin kahramanı oldu

BD'de Göğüs Hastalıkları Uzmanı olarak görev yapan Pakistan asıllı Saud Anwar bir solunum cihazının 7 hastaya hizmet etmesi için 3 boyutlu yazıcıyla geliştirdiği "ayırıcı" icadıyla dünyada en çok koronavirüs vakasının bulunduğu ABD'de kahramanlar gibi karşılandı.

SOSYAL MEDYADA PAYLAŞTI

Doktor Saud Anwar'in solunum cihazının nasıl 7 hastaya hizmet edebileceği, cihazın nasıl çalıştığı ve cihazla ilgili bütün belge ve tasarımları açık olarak paylaştığı video bütün dünyanın dikkatini çekti. 

KONVOYLA TEŞEKKÜR

Sosyal medyada yayılan video sonrası haber alan bir çok ABD'li doktor Saud Anwar'e teşekkür etmek için evinin bulunduğu bölgede araçlarıyla konvoy düzenledi.

Yorumlar (4)
özgül-mehmet 2 yıl önce
hayırlı olsun
insalık adına
Recepali 2 yıl önce
Dikkat edin abd den bahsediyoruz. Onlarca yıldır dünyanın başına bela olan afganistan pakistan ırak ve suriyede dolaylı olarak libyada myanmarda filistinde bosna savaşında parmagı olmuş ve 6 milyondan fazla müslümanın katledilmesinden sorumlu bir ülke. Daralıp can derdine düşünce bir müslümana taltif ettiği minnet duyma sahtekarlıgına aldanmayın. Her şey normala döndügünde müslümanları ve ülkeleri yok etmeye devam edecek. Boş verin. Allahın bu covit 19 dan haşa haberi yokmu izni yokmu zannediyorsunuz. Allah bununla beraber insanlara bir ceza ihtar kendine gelmesi için verdigi küçük bir bela..kıyametin yakında çıkacak alametlerine göre çok hafif ve küçük kalir
Mert Koç 2 yıl önce
Boş ve alakasız yorumunu keşke kendine saklasaydın keşke. Arap sevici olduğun her yanından belli. Müslümanlar olarak yeterince zeki olsaydınız da "Amarika"ya kafa tutabilseydiniz o zaman.
Alakalı bir şey söylemek gerekirse, bu adamın Pakistan asıllı olması Amerikalı bir siyasetçi olup, ABD'ye hizmet eden biri olduğu gerçeğini değiştirmiyor; Müslüman olduğu anlamınaysa hiç gelmiyor. Virüsün varlığını da Allah'a bağlama. Eğer bu virüs gerçekten bir ceza olsaydı 2. Dünya savaşında Almanya'da ortaya çıkardı.
ahm tek 2 yıl önce
bu işi Türkiye de yapsa daha iyidi. amerika teşekkür için ülkenize demokrasi getirebilir.
11
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?