banner39

Pentagon'dan Washington kararı: 2 ay daha uzatıldı

ABD Savunma Bakanlığı (Pentagon) başkent Washington'da görevli 2,300 Ulusal Muhafızın görev süresini 23 Mayıs'a kadar uzattığını duyurdu.

Amerika 10.03.2021, 09:00 10.03.2021, 09:10
Pentagon'dan Washington kararı: 2 ay daha uzatıldı

6 Ocak'ta Kongre baskının yaşandığı ABD'de Kongre binası ve çevresinde tehditlerin devam ettiğine ilişkin istihbaratların alınması üzerine güvenlik önlemleri yüksek seviyede tutuluyor.

KONGRE POLİSİ: "ULUSAL MUHAFIZLARIN GÖREV SÜRESİ UZATILSIN"

Associated Press'in (AP) güvenilir kaynaklara dayandırdığı haberine göre, Kongre Polis Departmanı, Ulusal Muhafızlar Komutanlığından, Kongreyi korumak için görev sürelerini 60 gün daha uzatmalarını talep etti.

"AŞIRI SAĞCILARIN TEHDİTLERİ SÜRÜYOR"

Kongre ve çevresinde yönelik aşırı sağcı grupların "tehditlerinin" hala devam ettiğinin altını çizen kaynaklar, polisin tedbiri elden bırakmaması gerektiğini aktardı.

ABD Temsilciler Meclisi Üyesi Demokrat Elissa Slotkin, bu konudaki talebin son 36 saatte yapıldığını ve Ulusal Muhafızlar için tüm eyaletlerden gönüllüler arandığını belirtti.

Temsilciler Meclisi Başkanı Demokrat Nancy Pelosi de düzenlediği günlük basın toplantısında, "İhtiyacımız olduğu müddetçe, Ulusal Muhafızları burada tutmalıyız." yorumunu yaptı.

PANTAGON, TALEBİ KABUL ETTİ

ABD Savunma Bakanlığı'nın ABD Kongre binası dahil Washington'da görevli 2,300 Ulusal Muhafızın görev süresini 23 Mayıs'a kadar uzattığı açıklandı.

5 BİNDEN FAZLA ASKER GÖREV YAPIYOR

Washington DC'de şu anda görev süresi 12 Mart'ta dolacak 5 binden fazla Ulusal Muhafız görev yapıyor.

Kaynak: Haber7

banner53
Yorumlar (1)
Misafir 7 ay önce
ABD derin devleti; istemeden ABD'lilerin (köle izauralar) bir şey yapmaları mümkün mü ? Yoldaki cahil ABD'lilerin aklı o kadar sulu ki.....
21
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?