banner39

Polis şiddetine karşı New York'tan Washington'a yürüdüler

New York'tan çıkan 'March2Justice' hareketini destekleyen yüzlerce kişi polis şiddetini protesto etmek için 7 günlük yürüyüşlerinin sonunda Washington'a ulaştı

Amerika 22.04.2015, 08:01 22.04.2015, 08:05
Polis şiddetine karşı New York'tan Washington'a yürüdüler

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

ABD'de, polis şiddetini kınamak için 7 gün önce New York'tan yürüyüşe başlayan  'March2Justice' hareketi, gösteriyi Washington'da tamamladı.

New York'tan 14 Nisan’da ayrılan yaklaşık 100 kişilik grubun büyük çoğunluğu, 7 günde 402 kilometre yol kat ederek Washington’a geldi. 

Grup, ABD Kongresi önündeki gösteride de Kongre üyelerini, ülkedeki farklı ırkların maruz kaldığı adaletsizliklere son veren yasayı geçirmeye çağırdı.Müslüman üyeler Keith Ellison ve Andre Carson’ın da aralarında yer aldığı bir grup Kongre üyesi de protestocuları karşılayarak, destek verdi.

Grubun direktörü Carmen Perez, “Ayaklarımız yorgun, bacaklarımız ağrıyor, dizlerimiz sızlıyor ama bunların hiçbiri polis şiddeti nedeniyle sevdiklerini kaybeden ailelerin acılarıyla karşılaştırılamaz” dedi.

Grup yürüyüşe, polisin gözaltına almaya çalıştığı siyahi Eric Garner'in hayatını kaybettiği Staten Island bölgesinden başlamıştı.

Yorumlar (0)
29
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?