banner15

Reza Zarrab yola çıktı

Reza Zerrab (Rıza Sarraf), Miami Federal Cezaevi’nden çıkarılarak New York’a nakledilmek üzere otobüs ile yola çıkarıldı

Reza Zarrab yola çıktı

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Miami havaalanında FBI tarafından 19 Mart günü tutuklanan işadamı Reza Zerrab (Rıza Sarraf), 25 gece yattığı Miami Federal Cezaevi’nden çıkarılarak New York’a nakledilmek üzere otobüs ile yola çıkarıldı. Zarrab’ın ilk durağı ise Tallahassee oldu.

Amerikan Federal Güvenlik Birimi’ne ait özel cezaevi otobüs ile aktarmalı olarak New York’a nakledilecek olan Zarrab’ın ilk durağı Tallahassee oldu. Zarrab, beraberinde başka tutuklularla birlikte Miami şehrindeki cezaevinden çıkarılıp, 8 saat otobüs yolculuğundan sonra geceyi yine Florida eyaletindeki Tallahassee şehri federal cezaevinde geçirdi.

Miami ve New York arasındaki mesafe ise otomobille hiç durmadan 24 saat sürüyor. Zarrab’ın ise günde en fazla 8 saat yol katetmesi bekleniyor. Ayrıca Zarrab, kalacağı her cezaevi sonrasında başka bir otobüs beklemek zorunda. Böylece Zarrab’ın New York’taki Manhattan Federal Cezaevi’ne nakledilene kadar en az 2-3 cezaevinde kalması ve toplamda yolculuğun 2 hafta sürmesi bekleniyor.

Güncelleme Tarihi: 15 Nisan 2016, 10:52
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48