Romney'e Afro-Amerikalı tepkisi

ABD'de Cumhuriyetçi Parti'nin başkan adayı Romney, Obama'nın sağlık reformunu kaldıracağını söylemesi üzerine yuhalandı.

Romney'e Afro-Amerikalı tepkisi

Cumhuriyetçi Parti'nin başkan adayı Romney, Afro-Amerikalılardan oluşan gruba, Obama'nın sağlık reformunu kaldıracağını söylemesi üzerine yuhalandı.

ABD'de Cumhuriyetçi Parti'nin başkan adayı Mitt Romney, ABD Başkanı Barack Obama'yı 2008 yılı başkanlık seçimlerinde güçlü biçimde destekleyen Afro-Amerikalı seçmenlere de ulaşabilmek için, Teksas eyaletinin Houston kentinde, ABD'nin en eski sivil haklar grubu olan ve Afro-Amerikalıları temsil eden NAACP'nin yıllık toplantısında konuştu.

Konuşmasının geneline bakıldığında, bağımsızlar ve ''Salıncak'' eyaletlerdeki seçmenleri çekebilmek için daha ''Kapsayıcı'' ifadeler kullanmaya çalıştığı görülen Romney, örneğin, Obama'nın üzerinde sıkça durduğu eğitim ve düşük gelirli öğrencilere fırsatlar sağlanması konusuna değindi ve başkanlığa gelmesi halinde, ''Bir sivil hak'' olarak bu konuda önemli çalışmalar yapacağını söyledi.

Romney, Obama'nın sağlık reformundan en fazla yararlanan kesimlerden olan Afro-Amerikalılardan oluşan bir izleyici kitlesi önünde, başkan olması halinde, söz konusu reformu kaldıracağını söyledi. Bunun üzerine salondakiler bir süre Romney'i yuhaladı. Romney ise gülümsemesini bozmadan protestonun bitmesini bekledi.

Güncelleme Tarihi: 12 Temmuz 2012, 01:28
banner53
YORUM EKLE

banner39