banner39

'Rusya'nın da bize katılma zamanı geldi'

ABD'nin BM Daimi Temsilcisi Haley, "Esed'in krematoryumda toplu katliamları örtbas etme girişim için, 20. yüzyılın insanlığa karşı en büyük suçlarını anımsatıyor" derken, bütün dünyanın Suriye rejiminin vahşetinin farkında olduğunu vurgulayarak, "Rusya'nın da bize katılma zamanı geldi" ifadesini kullandı

Amerika 16.05.2017, 10:48 16.05.2017, 10:57
'Rusya'nın da bize katılma zamanı geldi'

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

ABD'nin Birleşmiş Milletler (BM) Daimi Temsilcisi Nikki HaleySuriye'de rejimin Saydnaya Hapishanesinde binlerce insanı öldürüp cesetlerini saklamak için krematoryumda yakmasına ilişkin, "Esed'in krematoryumda toplu katliamları örtbas etme girişimi, 20. yüzyılın insanlığa karşı en büyük suçlarını anımsatıyor." ifadesini kullandı.

Haley, konuya ilişkin yaptığı yazılı açıklamada, Esed rejimin sistematik bir şekilde ve vahşice kendi halkına karşı terör estirdiğini ifade etti.

Nikki Haley, "Esed'in krematoryumda toplu katliamları örtbas etme girişimi, 20. yüzyılın insanlığa karşı en büyük suçlarını anımsatıyor." değerlendirmesini yaptı.

"RUSYA'NIN DA BİZE KATILMA ZAMANI GELDİ"

Bu vahşetten Esed'in sorumlu olduğunu ancak Rusya ile İran'ın da bu barbarlığın ağır yükünü taşıdığını belirten Haley, bu iki ülkenin kaçırma, işkence, yargısız infaz, hava saldırıları, varil bombaları ve kimyasal silah saldırılarına yardım ettiğini savundu.

Bütün dünyanın Suriye rejiminin vahşetinin farkında olduğunu vurgulayan Haley, "Rusya'nın da bize katılma zamanı geldi." açıklamasında bulundu.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?