Saldırıyı tek başına yaptı

Batman filminin galasında 12 kişinin ölümüyle sonuçlanan saldırının tek kişi tarafından gerçekleştirildiği ileri sürüldü

Saldırıyı tek başına yaptı

Dünya Bülteni / Haber Merkezi 

ABD'nin Colorado eyaletine bağlı Denver kentindeki bir sinemada 12 kişinin ölümüyle sonuçlanan silahlı saldırıyı düzenleyen saldırgana yardım eden ikinci bir şüphelinin bulunmadığı bildirildi.

Denver kentinin banliyösü Aurora polis sözcüsü, bu konudaki haberleri yalanlayarak, "ikinci bir şüphelinin bulunduğuna ilişkin basında birçok yanlış bilgi bulunduğunu" belirtti. Sözcü, "dün akşam saldırganın bir yakınının sorgulandığını, bu kişinin saldırıya karıştığını düşündüren hiçbir bulgunun bulunmadığını" kaydetti.

Bu arada polisin, bubi tuzaklarının yerleştirildiği, saldırganın yaşadığı apartman dairesini tamamen temizlediği belirtildi. Twitter'dan yapılan açıklamada, "tüm tehlikeli unsurların çıkarıldığı" ifade edildi.

Öte yandan Beyaz Saray'dan yapılan açıklamada, ABD Başkanı Barack Obama'nın kurbanların ailelerini ziyaret etmek amacıyla bugün Aurora'ya gitmesinin beklendiği, burada iki saat kadar kalacak olan Obama'nın yerel yetkililerle de bir araya geleceği belirtildi.

Denver kentinde, yüzünde gaz maskesi bulunan saldırgan Batman serisinin "The Dark Knight Rises" (Kara Şövalye Yükseliyor) filminin ilk gösteriminde izleyicilerin üzerine ateş açmış, saldırıda 12 kişi ölmüş, 50'den fazla kişi yaralanmıştı. 24 yaşındaki saldırganın yakalandığı açıklanmıştı.

Güncelleme Tarihi: 22 Temmuz 2012, 12:26
banner53
YORUM EKLE

banner39