banner39

Senatörlerden Obama'ya İHH mektubu

Amerikan Senatosu üyeleri, yazdıkları mektupla Başkan Barack Obama’dan insani yardım vakfı İHH’yı “terörist örgüt” kabul etmesini talep etti

Amerika 29.07.2011, 12:16 29.07.2011, 12:16
Senatörlerden Obama'ya İHH mektubu

Amerikan Senatosu'nun beş üyesi, Başkan Barack Obama'ya bir mektup yollayarak, İHH'nın "resmen" bir terörist örgüt olarak ilan edilmesini istedi.

Senatörler, Bill Nelson, Mark Kirk, James E. Risch, James M. Inhofe ve Mike Johanns tarafından birkaç gün önce Beyaz Saray'a gönderilen mektupta, geçen yıl haziran ayında 87 Senato üyesinin imzalayarak yolladığı bir önceki mektupta, İHH'nın resmi olarak "terörist" tanımlamasına uyup uymadığının incelenmesinin istendiği hatırlatıldı.

Mektupta, "Şimdi, bir yıl sonra, sizden hiç bekletmeden İHH'yı resmen terör örgütü olarak ilan etmenizi istiyoruz" denildi.

HAMAS VURGUSU

Mektupta, İHH'nın, amacı ABD'nin bir terör örgütü olarak sınıflandırdığı Hamas'a maddi destek sağlamak olan ve merkezi Suudi Arabistan'da bulunan "İyilik Birliği" koalisyonunun üyesi olduğu belirtildi. Hamas'ın terör örgütü olarak ilan edilmesiyle ilgili ve 13224 sayılı Başkanlık Talimatnamesini hatırlatan senatörler, bu örgütün en az 26 ABD vatandaşının katlinden sorumlu olduğunu vurguladı.

Kaynak: Habertürk

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?