banner15

Sisi'den ilginç 'Trump' cevabı

Mısır'da darbeyle yönetime gelen Cumhurbaşkanı Abdulfettah El-Sisi, ABD Başkan adaylarından Trump'ın başkan olup olmayacağı sorusuna iki kelimeyle cevap verdi. Sisi, "Eğer Trump başkan olursa 'çok güçlü' olur" diye konuştu.

Sisi'den ilginç 'Trump' cevabı

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Mısır Cumhurbaşkanı Abdulfettah el Sisi, Cumhuriyetçi aday Donald Trump'ın seçimi kazanması halinde 'kesinlikle' güçlü bir lider olacağını söyledi.

CNN'den Erin Burnett'in sorularını yanıtlayan Sisi, milyarder iş adamı Trump'ın başkan seçilmesi halinde güçlü bir lider olup olmayacağı sorusuna “Şüphe yok” cevabını verdi.

Cumhuriyetçi adayın Müslüman göçmenlerle ilgili açıklamalarını da değerlendiren Mısır Cumhurbaşkanı, ABD'nin hali hazırda ülkeyi ziyaret edenlere yönelik 'katı güvenlik önlemleri' aldığını belirtti.

Seçim döneminde yapılan açıklamaların bir kısmının adayların göreve başlamalarının ardından uygulamaya konmadığını savunan Sisi, Trump'ın seçilmesi için gerekenleri söylediğini ifade ederek, “Ancak bu planı takip etmeyebilir” dedi.

ABD Başkan Adayı Donald Trump, BM Genel Kurulu görüşmeleri için ile New York'a gelen Mısır Cumhurbaşkanı Abdulfettah el Sisi ile görüşmüştü.

 

Güncelleme Tarihi: 22 Eylül 2016, 14:06
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35