banner39

Sniper filminden sonra Müslümanlara tehditler arttı

ABD'de yayınlanan 'American Sniper' isimli savaş filminin ardından Müslümanlara yönelik tehditlerde üç kat artış olduğu bildirildi

Amerika 03.02.2015, 13:15 03.02.2015, 13:37
Sniper filminden sonra Müslümanlara tehditler arttı

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

ABD'de vizyona giren Oscar adayı 'American Sniper' filmi, Müslümanlara yönelik tehditleri üç kat artırdı. Filmde Ortadoğu'ya savaşmaya giden bir ABD askerinin başından geçenler anlatılıyor. Müslümanları şiddet yanlısı olarak gösteren film dünya genelindeki Müslümanlardan tepki aldı.

Ancak ABD'de yaşayan birçok kişi filmin etkisinde kalarak Müslümanlara yönelik nefret ve tehdit içeren mesajlar gönderdi. Arap-Amerikan Ayrımcılık Karşıtı Komite isimli grup, ABD'de yaşayan Müslümanlara yönelik tehditlerin filmin yayına girmesinin ardından üç katına çıktığını açıkladı. 

Grup, özellikle sosyal medyada yer alan tehdit, nefret ve ayrımcılık söylemlerini Guardian gazetesine anlattı. Grubun yöneticileri, filmin yönetmeni Clint Eastwood ve baş rol oyuncusu Bradley Cooper'a mektup gönderdiklerini bildirdi. Mektupta Eastwood ve Cooper'dan basına bir açıklama yaparak bu nefret söylemlerinin azalmasına katkı sunmaları istendi. Ancak yaptıkları filmle bu tür nefret suçlarına sebep olan yönetmen ve oyuncunun bu çağrıya ne tür bir cevap vereceği henüz bilinmiyor.

banner53
Yorumlar (0)
11
orta şiddetli yağmur
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?