banner39

Suriye'ye yönelik ortak bildiriye 25 imza

Beyaz Saray, Suriye'ye yönelik ABD ve diğer 10 ülke tarafından yayımlanan, 25 ülke tarafından imza atılan bildiriye yeni ülkelerin imza atmasını memnuniyetle karşıladı.

Amerika 09.09.2013, 21:21 09.09.2013, 21:21
Suriye'ye yönelik ortak bildiriye 25 imza

Beyaz Saray, Suriye'ye yönelik ABD ve diğer 10 ülke tarafından yayımlanan bildiriye yeni ülkelerin imza atmasını memnuniyetle karşıladı.

Yapılan yazılı açıklamada, 6 Eylül'de, ABD ve diğer 10 ülke tarafından, Esed rejiminin 21 Ağustos'ta kimyasal silah kullanımını en güçlü şekilde kınayan ve uluslararası yanıt verilmesi çağrısında bulunan ortak bildirge yayımlandığı hatırlatıldı.

Bildirinin, kimyasal silah kullanımının engellenmesi için ABD ve diğer ülkelerin üstlendiği çabaları desteklediği belirtilen açıklamada, yayımlandığı gündean itibaren yeni ülkelerin bildiriyi imzaladığı ve içeriğini desteklediği aktarıldı.

Açıklamada, bildiriyi remi olarak destekleyen ülkeler şöyle sıralandı:

"Arnavutluk, Avustralya, Kanada, Hırvatistan, Danimarka, Estonya, Fransa, Almanya, Honduras, Macaristan, İtalya, Japonya, Kore Cumhuriyeti, Kosova, Letonya, Litvanya, Fas, Katar, Romanya, Suudi Arabistan, İspanya, Türkiye, Birleşik Arap Emirlikleri, İngiltere ve ABD."

Kaynak: AA

 

Yorumlar (0)
17
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?