banner39

Teksas'taki Müslüman kanaat önderi seçimlerde Sanders'a destek çağrısı yaptı

Teksas'taki Müslüman kanaat önderlerinden İmam Ömer Süleyman, B Sanders mitinginde Müslümanları Sanders'i desteklemede birlik olmaya çağırdı. İmam bunun henüz resmi onaylama olmadığını, Sanders'in yaptıklarını takdir eden bir açıklama olduğunu belirtti.

Amerika 24.02.2020, 14:06
Teksas'taki Müslüman kanaat önderi seçimlerde Sanders'a destek çağrısı yaptı

ABD Teksas'taki Müslüman kanaat önderlerinden İmam Ömer Süleyman, Demokratik başkan adayı Bernie Sanders taraftarları için bir Teksas mitinginde özel bir görüntü verdi. 16 Şubat'ta yaptığı konuşmada İmam Ömer Süleyman, “güvenlik, haysiyet, sevgi ve birlik Amerika'sına çağrıda bulundu.

İmam bunun henüz resmi onaylama olmadığını, Sanders'in yaptıklarını takdir eden bir açıklama olduğunu belirtti.  Instagram hesabında,  “Henüz bir onay değil, zamanı, dinlemesi ve topluma katılmasını gerçek bir takdirle karşıladı.” dedi.

İmam Ömer Süleyman herhangi bir adayı desteklemese de , “Kritik olmayan bir platform benimsemeye ya da bir partinin güvenlik açımızdan faydalanmasına izin vermiyorum. Bağımsız ve ilkeli kalırken Demokratlara Cumhuriyetçiler kadar güçlü bir şekilde meydan okumalıyız. Diğer topluluklar gibi bir gündem alma hakkımız var. Politikacılar oylamamız için çalışmalı ve oy kullanırken bile adaylarla farklılık gösterdiğimiz yerden uzak durmamalıyız." dedi.

Kaynak: muslimmatters.com, www.dunyabulteni.net

banner53
Yorumlar (1)
Ali Aydın 2 yıl önce
tipe bak. orayadamı sıçmaya karıştırmaya fitneye gittin be adam.
16
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?