Temsilciler Meclisi Başkanı, Trump'ı destekleyecek

Temsilciler Meclisi Başkanı Cumhuriyetçi Ryan, partisinin tek başkan adayı Donald Trump’ı destekleyeceğini açıkladı. Bu destekle, Cumhuriyetçilerin Trump'un arkasında birleşmeleri de kesinleşti

Temsilciler Meclisi Başkanı, Trump'ı destekleyecek

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

ABD’de Cumhuriyetçilerin önemli liderlerinden Temsilciler Meclisi Başkanı Paul Ryan, partisinin tek başkan adayı Donald Trump’ı destekleyeceğini açıkladı.

ABD’de 8 Kasım’da yapılacak başkanlık seçimleri için ön seçim süreci devam ederken, geçen ay başında Cumhuriyetçi Parti içindeki yarışta tek başına kalan emlak zengini Trump ile partinin elitleri arasındaki fikir ayrılığı, ülke siyasetinin gündemini belirleyen konuların başında geliyordu.

Temsilciler Meclisi’nin Cumhuriyetçi Başkanı Paul Ryan da Trump’ın, partililerin önemli desteğini alarak rakiplerini tek tek saf dışına itmesine rağmen adaylığına mesafeli yaklaşıyordu. Hatta birkaç hafta önce başkent Washington’da bir araya gelen ikiliden Ryan, görüşme sonrası Trump’ı desteklemeye “henüz hazır değilim” demişti.

Ryan ancak bugün Trump’a destek vereceğini duyurdu. Memleketi Wisconsin eyaletindeki Janesville gazetesinde makale kaleme alan Ryan, Trump ile fikir ayrılığı yaşasa da “anlaşamadıklarından daha çok ortak yönleri” olduğunu vurguladı.

“İnsanların hayatlarını iyileştirebilecek fikirlerimizi gerçeğe dönüştürebileceğine yardım edeceğinden eminim.” diyen Ryan, iş adamının adaylığına “yeşil ışık” yaktı.

Güncelleme Tarihi: 03 Haziran 2016, 09:35
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35