banner15

Tren vagonları devrildi Boeing'ler nehre düştü

ABD’de Boeing’in 737 tipi uçaklarının gövdeleri, 777 ve 747 tipi uçakların parçalarını taşıyan 90 vagonlu tren Montana’da raydan çıktı

Tren vagonları devrildi Boeing'ler nehre düştü

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Dünyanın bir numaralı uçak üreticisi Boeing, önceki gün sıra dışı bir kaza haberiyle şoke oldu. ABD’de Boeing’in 737 tipi uçaklarının gövdeleri, 777 ve 747 tipi uçakların parçalarını taşıyan 90 vagonlu tren Montana’da raydan çıktı.

19 vagonu devrilen trendeki 3 adet Boeing 737 gövdesi Clark Fork nehrine düştü. Kazada ölen ya da yaralanan olmazken, Boeing şirketinin maddi kaybının büyük olabileceği tahmin ediliyor.

Boeing 737 tipi uçağa ait 6 adet gövde ve uçak parçaları perşembe günü ABD’nin Kansas eyaletinde, Wichita kentinden trene yüklendi. Boeing’in Washington’daki üretim merkezine doğru yola çıkan tren, Superior Gölü’nün 30 kilometre doğusunda raydan çıktı.

Montana Tren Yolu sözcüsü Lynda Frost, kazanın nedeninin henüz belirlenemediğini ama hızın neden olmadığını söyledi. Frost, bölgede hız sınırının 35 km olduğunu hatırlattı. Uzman ekiplerinin hasar tespiti için çalışmaya başladıklarını hatırlatan Boeing sözcüsü Doug Alder, “Hasarı tespit ettikten sonra üretimimize darbe vurup vurmayacağını söyleyebiliriz.” dedi. Olayla ilgili soruşturma sürüyor.

Güncelleme Tarihi: 08 Temmuz 2014, 07:41
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48