Trump açıkladı: Milyonlarcası gönderilecek

ABD Başkanı Trump, yasa dışı yollarla gelen milyonlarca göçmenin ülkeden çıkarılma sürecinin gelecek hafta başlatılacağını açıkladı.

Amerika 19.06.2019, 10:46 19.06.2019, 10:48
Trump açıkladı: Milyonlarcası gönderilecek

ABD Başkanı Donald Trump, ABD'ye yasa dışı yollarla  gelen milyonlarca göçmenin ülkeden çıkarılma sürecinin gelecek haftadan itibaren  başlatılacağını bildirdi. 

Trump, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, ABD Göçmenlik ve Gümrük  Muhafaza Biriminin (ICE) ülkeye yasa dışı yollarla gelen milyonlarca yabancının  ayrılma sürecini gelecek hafta başlatacağını belirterek, göçmenlerin geldikleri  kadar hızlı şekilde ülkeden çıkarılacağını kaydetti. 

Bu sürecin hızlı bir şekilde gerçekleşeceğini ifade eden ABD Başkanı  Trump, Meksika'nın göç yasasını kullanarak iyi bir iş çıkardığını belirtti.

İkinci dönem başkanlık yarışına Floridaeyaletinin Orlando kentinde  başlayan Trump, konuşmasında Latin Amerika ülkelerinden gelen göçmenler konusuna  sık sık değinerek, "Kanuna uyan vatandaşlar için ülkemizin bir sığınak olması  gerektiğine inanıyoruz ancak suçlu yabancılar için değil." dedi.

Kaynak: AA
 

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?