banner15

Trump: Artık rahat uyuyabilirsiniz

ABD Başkanlığı görevine gelmeden önce herkesin Kuzey Kore ile savaşa girileceğini düşündüğünü belirten Trump, "Eski Başkan (Barack) Obama Kuzey Kore'nin bizim en büyük problemimiz olduğunu söylüyordu. Artık öyle değil, rahat bir şekilde uyuyabilirsiniz." ifadelerini kullandı.

Trump: Artık rahat uyuyabilirsiniz

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

ABD Başkanı Donald Trump, Singapur'da Kuzey Kore lideri Kim'le tarihi zirvede buluştuktan ülkesine dönüşünün ardından Twitter hesabından açıklamalar yaptı.

"ARTIK KUZEY KORE'DEN GELEN BİR NÜKLEER TEHDİT YOK"

Trump, "Artık Kuzey Kore'den gelen bir nükleer tehdit yok. Kim Jong-un'la bir araya gelmek ilginç ve oldukça olumlu bir deneyimdi. Kuzey Kore'nin gelecekte büyük bir potansiyeli var!" ifadelerini kullandı.

"RAHAT BİR ŞEKİLDE UYUYABİLİRSİNİZ"

ABD Başkanlığı görevine gelmeden önce herkesin Kuzey Kore ile savaşa girileceğini düşündüğünü belirten Trump, "Eski Başkan (Barack) Obama Kuzey Kore'nin bizim en büyük problemimiz olduğunu söylüyordu. Artık öyle değil, rahat bir şekilde uyuyabilirsiniz." paylaşımında bulundu.

ABD Başkanı Trump ve Kuzey Kore lideri Kim dün Singapur'da bir araya gelmişti. Tarihi zirvede taraflar, Kore Yarımadası'nın nükleerden arındırılması, ABD ve Kuzey Kore arasında yeni ilişkiler kurulması, yarımadada barışın sağlanması konusunda bir dizi taahhüdü içeren ortak bir açıklamaya imza atmıştı.

Güncelleme Tarihi: 13 Haziran 2018, 17:26
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48