Trump, Baş Stratejisti Bannon'ın işine son verdi

Beyaz Saray Basın Sözcüsü Sarah Huckabee Sanders, Beyaz Saray Baş Stratejisti Steve Bannon'un görevine son verildiği yönündeki iddiaları onayladı

Trump, Baş Stratejisti Bannon'ın işine son verdi

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Beyaz Saray Basın Sözcüsü Sarah Huckabee Sanders, Beyaz Saray Baş Stratejisti Steve Bannon'un görevine son verildiği yönündeki iddiaları onaylayarak, "Beyaz Saray Özel Kalem Müdürü John Kelly ve Steve Bannon karşılıklı olarak bugün Bannon'un görevindeki son günü olduğu hususunda anlaştı" dedi.

Beyaz Saray Basın Sözcüsü Sarah Huckabee Sanders, basına yaptığı açıklamada, Bannon'a Beyaz Saray'da yaptığı hizmetlerden dolayı teşekkür etti.

Basın Sözcüsü Sanders, "Beyaz Saray Özel Kalem Müdürü John Kelly ve Steve Bannon karşılıklı olarak bugün Bannon'un görevindeki son günü olduğu hususunda anlaştı" ifadesini kullandı.

Trump'ın ABD başkanlık seçimlerini kazanmasında önemli rol oynayan Bannon, ismi Trump'ın kabinesinde açıklandığından bu yana ABD ana akım medyasının hedefi haline gelmişti.

Trump, Salı günü New York'ta kendisine yöneltilen Bannon'un Beyaz Saray'daki geleceğine ilişkin soru üzerine, Bannon'u "arkadaş" olarak nitelemiş ve "Bannon hakkında ne olacağını göreceğiz" demişti.

Güncelleme Tarihi: 19 Ağustos 2017, 00:07
banner53
YORUM EKLE

banner39