banner15

Trump bir bakanını daha belirledi

Trump İç Güvenlik Bakanlığına emekli general John Kelly'yi aday gösterecek

Trump bir bakanını daha belirledi

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

ABD Başkanlığına seçilen Donald Trump'ın İç Güvenlik Bakanlığına emekli general John Kelly'yi (66) aday göstereceği belirtildi.

Başkanlığı 20 Ocak'ta Barack Obama'dan devralacak olan Donald Trump, kabinesini şekillendirmeye devam ediyor.

ABD medyası, Trump'ın kabinenin önemli koltuklarından İç Güvenlik Bakanlığına emekli general John Kelly'yi getirmeyi planladığını duyurdu.

EPA'NIN BAŞINA OKLAHOMA BAŞSAVCISI SCOTT PRUİTT'İ GETİRECEK

Donald Trump'ın bir başka önemli koltuk olan ABD Çevre Koruma Ajansının (EPA) başına da Oklahoma eyaleti Başsavcısı Scott Pruitt'i (48) getireceği öğrenildi.

Cumhuriyetçi parti üyesi Pruitt, fosil yakıtları desteklemesiyle bilinirken, Trump'ın petrol, doğalgaz ve kömür sektörlerinde üretimi artırma vaatlerini gerçekleştirmesine destek olacağı belirtiliyor.

ÇİN TEMSİLCİLİĞİNE IOWA VALİSİ TERRY BRANSTAD

Donald Trump'ın göreve başlamasının ardından Pekin büyükelçiliği için de Iowa Valisi Terry Branstad'ı aday göstereceği belirtildi.

Çin Devlet Başkanı Şi Cinping'in kişisel arkadaşı da olan Branstad'ın aday gösterilecek olmasına Çin tarafından da destek geldi.

Çin Dışişleri Bakanı Sözcüsü Lu Kang, Branstad'ın Çin halkının eski bir dostu olduğunu ve iki ülke ilişkilerine önemli destek sağladığını belirtti.

Trump'ın aday göstereceği kişilerin Senato tarafından onaylanması gerekiyor.

Güncelleme Tarihi: 10 Aralık 2016, 18:04
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48