banner39

Trump döneminde yeni küresel düzen | DOSYA

Dünya Bülteni Araştırma Masası tarafından hazırlanan bu dosya, Donald Trumplı yeni küresel düzenin nasıl inşa edileceğini ele alan makalalerden oluşuyor.

Amerika 24.12.2016, 10:00 03.01.2017, 13:56
Trump döneminde yeni küresel düzen | DOSYA

Dünya Bülteni / DÜBAM

ABD başkanlık yarışında medya tarafından seçilmeye pek ihtimal verilmeyen Donald Trump, galibiyetiyle sadece ülkesini değil, dünyayı salladı. Seçim sonuçlarının belli olduğu 9 Kasım’da Avrupa Birliği’nden Çin’e kadar çok sayıda devlet Trumplı yeni dönemin hesabını yapmaya başladı. Birçok siyaset bilimci, güvenlik uzmanı ve analist de Trump’lı dünyanın geleceğine dair ihtimaller üzerinde durdu.

Trump’ın seçim vaatleri, hem ülke için hem de küresel düzen için büyük ölçüde önem taşıyordu. İslam ve göçmen karşıtı söylemler, yükselen güç Çin’e karşı ekonomik tehditler, Rusya ile uzlaşı vaatleri seçim sürecinde en çok tartışılan konular arasındaydı.

Donald Trumplı küresel düzenin nasıl şekilleneceğini elbetteki zaman gösterecek. Dünya Bülteni Araştırma Masası olarak, ABD seçim sürecinde ve seçim sonrasında yayınladığımız güncel makalelerle bu sürece ışık tutmaya çalıştık.

Çok yönlü düşünmeye kapı aralaması bakımından Dünya Bülteni okurlarının dikkatine sunuyoruz.

 

 

DOSYAYA ULAŞMAK İÇİN TIKLAYINIZ.

banner53
Yorumlar (0)
16
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?