banner39

Trump eski başkan adayı Romney'le görüştü

Trump, kendisine ağır eleştiriler yönelten 2012 adayı Mitt Romney ile görüştü

Amerika 20.11.2016, 17:45 20.11.2016, 17:45
Trump eski başkan adayı Romney'le görüştü

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

ABD Başkanlığına seçilen Donald Trump, seçim kampanyası döneminde kendisine ağır eleştiriler yönelten Cumhuriyetçi Parti’nin 2012 başkan adayı Mitt Romney ile görüştü. Trump'ın 'ezik' olarak nitelendirdiği Romney'e Dışişleri Bakanlığı teklif ettiği iddia edildi.

Trump ve Romney, Trump'ın New Jersey'deki golf kulübünde bir araya geldi. Görüşmeye Trump'ın yardımcısı Mike Pence de katıldı.

ABD medyasında yer alan haberlere göre, Trump'ın Romney'e kabinesinde Dışişleri Bakanlığı görevi teklif ettiği belirtiliyor ancak görüşme ile ilgili henüz bir açıklama yapılmadı. Romney de görüşmenin ardından Trump'ın kendisine Dışişleri Bakanlığı teklif ettiği iddialarına ilişkin soruları cevapsız bıraktı.

'YENİ YÖNETİMİ DÖRT GÖZLE BEKLİYORUM'

ABD'nin çıkarlarını ilgilendiren birçok konuda kapsamlı bir fikir alışverişinde bulunduklarını ifade eden Romney, ABD'nin yeni Başkanı Trump ile görüşmekten memnuniyet duyduğunu ve yeni yönetimi dört gözle beklediğini belirtti.

Trump'ı sahtekarlık ve düzenbazlıkla suçlayan Romney, Cumhuriyetçilere Trump'a oy vermeme çağrısında bulunmuştu. Romney, seçimleri kazanmasının ardındansa Trump'ı arayarak kutlamıştı.

Trump ise 2012 yılındaki başkanlık seçimlerini Barack Obama'ya karşı kaybeden Romney'i 'ezik' olarak nitelendirmişti. Romney'nin destek için kendisine yalvardığını, çok kötü bir seçim kampanyası yürüttüğünü ve 'köpek gibi' kaybettiğini söylemişti.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?