banner15

'Trump Evanjelistlerden yardım istedi'

ABD Başkanı Donald Trump, Evanjelist liderler ile Beyaz Saray'da basına kapalı bir toplantı düzenledi. Toplantıda alındığı iddia edilen bir ses kaydına ve toplantıya katılanlara göre Trump'ın Evanjelistlerden yardım istedi.

'Trump Evanjelistlerden yardım istedi'

ABD Başkanı Donald TrumpEvanjelist liderler ile Beyaz Saray'da düzenlendiği basına kapalı bir toplantıda, 6 Kasım'da yapılacak ara seçimlerden duyduğu korkuyu dile getirdi.

O toplantıya dair ses kayıtları ise, ABD merkezli New York Times tarafından yayınlandı.

"Yaptığımız her şeyi alt üst edecekler"

Toplantıya katılanların ifadelerine ve yayınlanan ses kaydına göre Trump, "Demokratlar kazanırsa yaptığımız her şeyi alt üst edecekler. Bunu da çabucak ve şiddet kullanarak yapacaklar" ifadelerini kullandı. Trump'ın konuşmasında şiddet kullanacak kişileri anti-faşist gruplar olarak tanımladığı da kaydedildi.

Kayıtta Trump'ın, Evanjelisetlerin muazzam bir güce sahip olduğunu söyleyerek nüfuzlarını herkesin kendilerine oy vermesi için kullanmalarını istediği belirterek, "Aksi halde sahip olduğunuz her şeyi kaybetmeye sadece bir seçim uzaktasınız" dediği aktarıldı.

Kaydın ortaya çıkmasından sonra gazeteciler, konuşmasında ne demek istediğini sorduklarında Trump, "Umarım şiddet olmaz. Dünyada çok fazla şiddet var. Bu ülkede de. Şiddet görmek istemem" demekle yetindi.

Güncelleme Tarihi: 31 Ağustos 2018, 18:31
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48