banner39

banner35

Trump ile Clinton 24 saatte ikinci kez kozlarını paylaştı

ABD başkan adayları televizyon tartışmasından 24 saat sonra bu kez New York'taki yardım yemeğinde kozlarını paylaştı

Amerika 21.10.2016, 12:22 21.10.2016, 12:25
Trump ile Clinton 24 saatte ikinci kez kozlarını paylaştı

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

ABD'de Cumhuriyetçi Partinin başkan adayı Donald Trump ile Demokrat Partinin adayı Hillary Clinton, başkan seçilebilmek için yürüttükleri kampanyada çıktıkları televizyon tartışmasından 24 saat sonra bu kez New York'taki bir Katolik vakfının yardım yemeğinde karşı karşıya geldi.

Clinton ve Trump, Katolik kuruluşu Alfred E. Smith Memorial Vakfının yıllık yardım yemeğinde aynı sahneyi paylaşarak birbirine yüklendi.

İlk olarak kürsüye Trump çıkarken, Amerikan medyasının seçim kampanyasında taraflı tutum takındığını ileri sürdü.

Trump, espirili eleştirilerine şöyle devam etti:

"Biz aslında birbirimize karşı medeni olabileceğimizi ispatlamıştık. Aslında kürsüye çıkmadan önce. Hillary yanlışlıkla bana çarptı ve gayet medenice 'pardon' dedi. Ve ben de çok kibarca cevap verdim; bununla ilgili ofise gittikten sonra senle konuşmama izin ver.

Hillary'nin bu akşam burada olacağından emin değildim. Çünkü ona emaille davetiye göndermediğinizi sanıyorum. Belki gönderdiniz ve WikiLeaks yoluyla daha yeni öğrendi."

HİLLARY CLİNTON

Clinton da konuşmasına espiri yaparak başladı ve Trump'ın kendisine yönelik "enerjisi olmadığı için sürekli kestiriyor" eleştirisine gönderme yaparak "Uykuma ara verdim ve buraya geldim, minnettar olmalısınız. Genelde böyle konuşmalar yapabilmek için şarj olmam gerekiyor." dedi.

Demokrat aday, rakibi Trump'ın Rusya'ya hayranlığına ve sağlık raporlarını paylaşmamasına da gönderme yaparak, "Trump at gibi sağlıklı, tıpkı Vladimir Putin'in atı gibi." ifadesini kullandı.

Hillary Clinton, Trump'ın kadınlara yönelik tutumunu ve "kadınları nesneleştirmesini" de eleştirdi.

 

banner53
Yorumlar (0)
3
kısa süreli hafif yoğunluklu yağmur
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?