banner15

Trump iş adamlığını bırakıyor

Donald Trump, Başkan olarak göreve başladıktan sonra diğer 'tüm işlerini bırakacağını' açıkladı.

Trump iş adamlığını bırakıyor

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

ABD'de 8 Kasım'da Başkan seçilen milyarder iş adamı Donald Trump, Başkan olarak göreve başladıktan sonra diğer 'tüm işlerini bırakacağını' açıkladı. Trump, yaptığı açıklamada, "Bunu yasalara göre yapmam gerekli olmasa da, görüntüde bunun önemli olduğunu hissediyorum" ifadelerini kullandı.

ABD'nin seçilmiş başkanı milyarder iş adamı Donald Trump, Başkan olarak göreve başladıktan sonra diğer 'tüm işlerini bırakacağını' duyurdu.

Anayasa hukuçuları ve etik uzmanları tarafından sahip olduğu milyarlarca dolarlık işlerini bırakmadığı için eleştirilen Trump, Twitter'dan sürpriz bir açıklama yaptı. Trump, başkan olduktan sonra tüm işlerini bırakacağını duyurdu. Trump, Twitter hesabındaki mesajında "ABD'yi yeniden güçlü yapmak için ülkeyi yönetme görevine odaklanmak üzere sahip olduğum tüm büyük işleri bırakacağımı tartışmak amacıyla 15 Aralık'ta çocuklarımla birlikte New York'ta büyük bir basın toplantısı yapacağım" dedi.

Trump diğer mesajlarında da "Bunu yasalara göre yapmam gerekli olmasa da, görüntüde bunun önemli olduğunu hissediyorum. Başkanlığımın çeşitli işlerimle çıkar çatışmasına girmemesi gerekiyor. Dolayısıyla beni iş operasyonlarından tamamen dışarıda bırakmak için yasal belgeler düzenleniyor. Başkanlık çok daha önemli bir görev" dedi.

Güncelleme Tarihi: 30 Kasım 2016, 19:31
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48