Trump Kraliçe Elizabeth'i çok kızdırdı

ABD Başkanı Trump'ın olaylı İngiltere ziyareti sırasında Kraliçe'yi sinirlendirdiği anların görüntüleri ortaya çıktı. Fotoğrafta, Trump'ın kendisini bir süre ayakta bekletmesine sinirlenen Kraliçe'nin defalarca saatine baktığı görüldü.

Amerika 14.07.2018, 14:14
Trump Kraliçe Elizabeth'i  çok kızdırdı

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

ABD Başkanı Donald Trump,İngiltere ziyareti boyunca tam üç kez Kraliyet protokolünü kırdığı bildirildi.  

92 yaşındaki Kraliçe'yi yaklaşık 15 dakika boyunca ayakta bekleten Trump'ın  Kraliçe karşısında diğer liderlerle yaptığı gibi sert bir tokalaşmayla selamlaşması ise İngiliz basını tarafından çok sert şekilde eleştirildi.

First Lady Melania Trump'ın ise Kraliçe ile selamlaşmasında reverans yapmaması bir diğer eleştiri konusu oldu. Ayrıca Trump'ın Kraliçe ile yan yana yürürken 'düz çizgiyi' takip edememesi de alay konusu oldu. 

İngiltrere'de yüz binlerce insanın katıldığı, ırkçılığa, Müslüman karşıtlığına, katı sığınmacı politikalarına, homofobiye, savaşa karşı yapılan gösterilerde onlarca sivil toplum kuruluşu Trump'ın tüm dünyada eleştiri alan söylemleri protesto edildi.  

Trump, İngiliz bir gazeteye verdiği röportajda Birleşik Krallık'ın Avrupa Birliği'nden ayrılış sürecinde beklenenden daha yumuşak bir yol izlenmesi halinde ABD ile Krallık arasında gerçekleşecek serbest ticaret anlaşmasını suya düşürebileceğini söylemişti.

 
 

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?